ZÁVODY 2016: Už mám jasno, co vy?

Už když jsem letos dobíhal svůj první závod Spartan Race jsem věděl, že nebude můj poslední. Jelikož je většina závodů pro příští rok už vypsaná, tak jsem provedl výběr, které si v roce 2016 „namažu na chleba“.

„Sparťan“

Základní typy závodu Spartan Race (SR) jsou tři. Sprint je první a je nejkratší. Překonaná vzdálenost je 5+ kilometrů a minimálně 20 překážek cestou. Super je prostřední typ závodu. Překonaná vzdálenost je 13+ kilometrů a minimálně 25 překážek. Beast je nejtěžší z těchto tří. Překonaná vzdálenost je 20+ kilometrů a minimálně 30 překážek. Závodů je víc typů, co jsem tak postřehl, ale v našich končinách se nekonají. Protože bych rád získal tak zvanou Trifectu, chci úspěšně absolvovat všechny tři typy závodů.

Armádní běh

Závod Army run je samostatný závod, nespadající do skupiny SR. Je to armádní překážkový běh s parametry 10 km vzdálenosti a minimálně 40 překážek.

Seznam termínů

Můj závodní výběr vypadá takto:

  1. Spartan Sprint – Praha – 23. dubna
  2. Spartan Super – Kouty nad Desnou – 28. května
  3. Army Run – Vyškov – 16. července
  4. Spartan Beast – Liberec – 1. října

Pokud jste na webu Spartan Race nenašli všechny termíny, najdete je na Facebookové stránce Spartan Race Czech.

Silvestr už je za dveřmi…

[images style=“2″ image=“http%3A%2F%2Fwww.lmt-lss.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F07%2F5deb5-stallone-cobra-rayan.jpg“ width=“1200″ caption=“Silvestr%20je%20za%20dve%C5%99mi…“ align=“center“ top_margin=“0″ alt_text=“Silvestr%20je%20za%20dve%C5%99mi…“ full_width=“Y“]

… a kdo si chce dát do nového roku nějaké předsevzetí, může se do toho vrhnout se mnou. Ujišťuji vás, že myšlenka na to, že jste si zaplatili startovné a chcete takový závod přežít, vás nenechá nečinně sedět a přihlížet tomu, jak se blíží termín startu. Pořádná příprava s vaší kondicí udělá hodně.

Na přihlášení je dost času. Kdo máte alespoň trochu sportovního ducha, nebo touhu po dobrodružství a tohle neznáte, pojďte do toho také. Na přípravu prvního máme přes 4 měsíce.

 

Napište do komentářů, jestli o tom uvažujete, popřípadě jak se budete připravovat. Těším se, že se tam uvidíme!

 

Poznámka: Obrázek Sylvestera Stallone je z akčního filmu Cobra(1986) a je odkázaný z článku In a Hollywood vs Bollywood battle who would win?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.