een korte vragenlijst cialis-generiek beginnen te werken z-library

Jakých bylo prvních 1000 a co si přát v roce 2017?

Mezitím co poslouchám zvenku doléhající rány, které se ozývají už od odpoledne, přestože půlnoc je i teď docela daleko, vzpomínám na svých prvních 1000 uběhnutých kilometrů. Rád bych vás seznámil s několika čísly a se svými zážitky.

Od základní školy mám astma, které se mi před dvěma lety zlepšilo na tolik, že jsem koncem července 2015, vlivem okolností, obul boty, vyběhl ven a už mi to zůstalo. Dneska jsem v pěkném slunečném počasí překročil prvních 1000 km a jsem nad míru spokojený (přesně 1002,81km).

Malá rekapitulace

Běžel jsem 133x, což dává 7,54km na jeden výběh. Od prvního běhu je to 76 týdnů, ale z toho 15 týdnů, nepravidelně vynechaných, jsem neběžel vůbec. Nejkratší uběhnutá vzdálenost byla 1,2km a nejdelší vzdálenost 26,4km. Nejvíce km v jednom týdnu bylo 49,37km. Rychlost si nezaznamenávám, ale nejrychleji jsem běžel pravděpodobně tenkrát, když jsem v noci potkal toho toulavého psa ;). Ostatně pro noční běžce jsem sepsal 21 tipů už před časem.

Na podzim 2015 jsem běžel hned dva závody a to Super Spartan Race v Koutech a Universal Czech v Brně. Na jaře letošního roku jsem si střihl Sprint Spartan Race v Praze. Další závody jsem bohužel musel vynechat, protože se mi na ně nedařilo z různých důvodů připravit. Ostatně to nebylo ani potřeba. Běhat s mým parťákem je samo o sobě dobrodružné.

Co se nám už povedlo? Běžet v noci bez světla v lese po zamrzlých cestách, když jsme si prostě zapomněli čelovky (hmm bod 4. z tipů pro nočního běžce). Vyběhnout za světla v domnění, že to stihneme zase za světla a vrátit se po 26 km, ale za tmy. Nebo třeba „děsit“ lidi jdoucí ráno v 6h do práce u obory Hvězda, když jsme už měli pár kilásků v nohách.

Byť jsem vynechal závody, tak jsem si na podzim alespoň nadělil KB5 WeakEnd: Cvičení s vlastní vahou pro začátečníky a program mě nezklamal. Pokud si myslíte, že klik a dřep s vlastní vahou není namáhavá věc, kluci z „kábépětky“ vás vyvedou z omylu :). Základů není nikdy dost.

Hýbejte se, sportujte, cvičte, nebuďte líní. Kdo jen trochu můžete, obujte si boty a běžte běhat. Máte-li pocit, že to sami nezvládnete, vezměte si někoho s sebou. Když ne běhat, tak alespoň chodit. Vaše tělo vám poděkuje!

Nevíte-li jak začít, sledujte 12 kroků ke zlepšení zdraví, síly a kondice od kb5.cz.

Co bych nám všem přál do nového roku?

Přál bych nám, abychom slyšeli střílení a práskání, jako každý rok, až na Silvestra a to pouze rachejtlí a petard. Každému bych přál, aby se o své zdraví mohl starat a aby ho neopouštělo. Přál bych lidem, aby uměli pochybovat o tom, co kolem sebe vidí a slyší, a aby uměli používat vlastní rozum.

A v neposlední řadě bych všem přál vnitřní klid. Učme se ignorovat to neustálé myšlenkové hučení v hlavě. Naučme se užívat vlastní myšlení a nenechat, aby myšlení ovládalo nás.

Buďme veselí, stejně ze života nevyvázneme živí… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.