15 skutečností, které musíte vědět, když chcete klikovat měsíc jako blázen

Ke konci září jsem narazil při brouzdání internetem na návod na zlepšení se v maximálním počtu kliků. Hned mě to zaujalo a rozhodl jsem se to vyzkoušet. Ale protože mě za pár dní čekal můj první Spartan Race, tak jsem to odložil až po něm. Jenže pak jsem do toho v říjnu skočil rovnýma nohama…

Princip onoho návodu je takový, že se 14 dní v kuse klikuje. Každý den jiný počet opakování, každých xy minut. Od rána, co vstanete, do té doby, než si jdete lehnout. Když se klikuje po dvou hodinách nebo po hodině, tak to ještě jde, ale jsou tam i dny s 15 minutovou periodou… Zkrátka je to trénink výživný a osobně ho doporučuju každému správně naladěnému sportovci.

Trénink jsem jel s širokými kliky a když jsem těch 14 dní skončil, měl jsem jich za sebou 3276. Zlepšení za těch prvních 14 dní bylo z maxima 30 na maximum 35. Doporučuji vám, přečíst si článek pro přesnější pochopení principu.

Protože mám rád kulatá čísla, tak jsem si řekl, co kdybych to dotáhnul na 5000, což se mi taky povedlo. V podstatě jsem za 30 dní odcvičil to, co za posledních 5 měsíců.

[images style=“2″ image=“http%3A%2F%2Fpaveljiranek.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F12%2Fmesic-klikovani.jpg“ large_image=“http%3A%2F%2Fpaveljiranek.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F12%2Fmesic-klikovani.jpg“ width=“1247″ caption=“Graf%20po%C4%8Dtu%20klik%C5%AF%20za%2030%20dn%C3%AD“ align=“center“ top_margin=“0″ alt_text=“Graf%20po%C4%8Dtu%20klik%C5%AF%20za%2030%20dn%C3%AD“ full_width=“Y“]

Ale nic, nechme čísel. Mám pro vás svých pár klasických „pouček“, které mi z toho vyplynuly ;).

15 pouček, které byste měli znát

 1. Než se do toho pustíte, nechte si od někoho zkontrolovat, jak děláte klik, pokud jste rekreační sportovec. U kliků se dá nadělat dost (v budoucnu) bolestivých chyb.
 2. Buďte pečliví a veďte si zápisky, kolik jste kdy odcvičili.
 3. Když se vrháte do programu, tak se první dny učíte nezapomínat opakovaně cvičit. Někdo to řeší stopkami, někdo budíkem, někdo upomínkami v mobilu.
 4. Nedoporučuji vám používat na připomínky běžné zvonění v telefonu. Může se vám totiž stát, že se budete po čase vrhat k zemi, i když kolegovi přijde sms zpráva.
 5. Když se vrhnete k zemi a jste ještě v programu, je to ta lepší varianta. Horší je, když už týden program necvičíte, jdete s košíkem po nákupním centru a pořád máte pavlovův reflex…
 6. Mohu vám ale odpřísáhnout, že ani nemusíte být zvyklí na určité zvonění. Po těchto dvou týdnech stačí na hodinkách zahlédnout čtvrt, půl, třičtvrtě a nebo celou a budete na zemi, natotata…
 7. Jelikož je program přes celý den, tak si užijete různá místa – domov, park, parkoviště, dopravní prostředky (nezažil jsem, ale četl jsem o takových odvážlivcích), kancelář, evakuační schodiště, apod…
 8. Klikovat se dá po troškách téměř pořád. Raději ale necvičte celý měsíc v kuse a opravdu poctivě odpočívejte. Bolavá ramena za to opravdu nestojí.
 9. Kdo maže, ten jede. Je ideální si preventivně mazat ramena, tricepsy a prsní svaly nějakou uklidňující mastí na regeneraci.
 10. Nepodceňujte spánek, jinak budete opravdu vyčerpaní.
 11. Dobře papkejte („Papkej Vendy, papkej Gábi, papkejte holky, to jsou ty dobrý připálený.“). Kdo dobře jí, ten po těchto dvou týdnech na vršku něco nabere.
 12. Splňujete-li předchozí dva body a jste muž, připravte se na problémy ve vztazích…
 13. Budete mít možná větší „hrudník“, než váš kamarád…
 14. Budete mít možná větší „hrudník“, než kamarádova přítelkyně…
 15. A co nejhůř, může se vám stát, že budete mít větší „hrudník“ než vaše přítelkyně…

Mějte se krásně a cvičte v rytme! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.