4 tipy, jak si osladit běžecký trénink | 4. týden hýbu zadkem

Internet se hemží stovkami návodů na leccos, tak jsem se rozhodl, že se po čase také zahemžím. Tentokrát bych vám rád poradil, jak se stimulovat, pokud při běhání dlouhodobě stagnujete, závody jsou daleko a nevíte co s tím. Dnešní článek je v duchu čtyř. Čtyři tipy pro stimulaci a čtyři týdny uplynuly od mého závazku.

Nejprve ty čtyři tipy, aneb co se mi stalo i nestalo:

 1. Před stimulačním týdnem si pořiďte ukázkové puchýře na chodidlech. Chcete-li, aby byl další trénink pro vás co největším přínosem. Nejlépe je mít puchýř na obou chodidlech přesně v místě, kam našlapujete, když jdete přes špičku, abyste si nemohli ulevovat. Nejlepší je vypravit se víkend před tím na dvě delší procházky a zvolit k tomu (ne)vhodnou obuv (upřímně doporučuji).
  Facepalm by Jean-Luc Picard | Star Trek
 2. První trénink si dejte se svým běžeckým sparingem. Poproste ho, aby vás nešetřil a dejte si aspoň 30 min v kopečkách. Pokud máte pocit, že vás ohleduplně šetří, nebo šetří sebe, lehce mu podkopněte nohu, dejte mu kamarádskou herdu do zad nebo jej zkuste drcnout ze stráně a zajisté se vaše společné úsilí v následujících minutách rapidně zlepší.
 3. Pokud se vám podařilo svému sparingovi ve zdraví utéci, je na čase, dát si další den první samostatný trénink. Rozhodněte se pevně, že se ten den zřídíte. Běžte, tam kde to znáte, nic vás tam nepřekvapí a kde se vyskytují pejskaři. A tady máte tři možnosti, jak si zpestřit trénink. Buď se můžete v nestřeženém okamžiku pokusit sebrat ze země nějakého malého ratlíka a pokusit se jej majiteli/telce „poponést“. Pak buď budete utíkat před páníčkem či paničkou a nebo budete kličkovat před nazlobeným kapesním psíkem. Druhou možností je zatahat za ocas nějakého většího psa…
 4. Zjistěte si, jestli se v nejbližších dnech nepořádá tak zvaný lívancový běh. Je to běh na dvě míle, pořádaný https://cs.srichinmoyraces.org/ Tam také najdete nejbližší termíny a města. Lívanec se běžel tuto sobotu v Praze ve Stromovce. Mé neatletické maličkosti se běh i atmosféra moc líbily. Měl jsem těch 3,17 km za 15 minut 40s. Pro porovnání nejlepší měl čas kolem deseti minut :).

Mám za sebou první čtyři týdny, tedy „první měsíc„. Musím říci, že mi pravidelnost dělá dobře a pohyb mě teď dost baví. Pro zopakování, jak to teď mám?

 1. Ranní cvičení – 10 minut v pondělí, ve středu a v pátek
 2. Běh – jakákoliv vzdálenost v úterý, ve čtvrtek a v sobotu
 3. Chůze – minimum jsem si dal na 12.000 kroků denně. Ale spíš si to hlídám týdně a beru denní průměr směrem k 12 tisícům.

Co další čtyři týdny? Hlavně si udržet si rytmus. Nevynechal jsem ani jednou (a že jsem mohl), takže to i nadále nebude problém. Budu řešit celkem tři oblasti, ze kterých si teprve vyberu:

 1. Navyšování, či obměna sportovní zátěže
 2. Zlepšení kvality stravy
 3. Zdravotní kolečko – testy, vyšetření a odstranění drobných zdravotních problémů

Co to tedy bude? Nechte se překvapit. Čeká mě ještě pracovní plánování dalšího týdne a měsíce.

Mějte se pěkně, hodně pijte v tomhle horku a opatrujte se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.