Hni zadkem – závazek

Ou… takže Jardo Homolko. Jaké to je teď? Běh nic moc. Cvičení vůbec. Strava jenom aby byla. Aspoň držím jakž-takž přerušovaný půst 16:8. Mňo… bilance škoda slov. Dneska jsem se proběhl a 16km jsem se táhnul jako smrad 2 a půl hodiny (čistého času 1h 51min).

Co mám za sebou? Od srpna 2015 (do té doby dvacet let léčené Astma, které ode mě, díky ti bože, ustoupilo) jsem naběhal přibližně dva tisíce kilometrů. Poslední měsíce letošního roku už i něco nachodil. S kamarádem máme za sebou první půl maraton. Párkrát jsme se proběhli přes 25km. Lezli jsme po horách. I v horách jsme nachodili přes 20km s velkým výškovým převýšením. Lezli ferraty, i když oba nemusíme výšky. Ušli jsme 50 km. Byť se ale cítím silnější, než předchozí roky, jsem těžce pod limitem svých možností i ve svých, nedávno oslavených, šestatřiceti. No jo, oblíbené pětatřicátníky už si zpívat nemůžu 🙁 panny už si po mně nezapláčou… :o)

Slavíme 100 let

Co naplat, letos máme 100 let od založení republiky… [Zdroj: Stránky www.slavime100let.cz slouží pro propagaci stránky]

Co dalšího? Na podzim v říjnu 2015 Spartan Race Super v Koutech nad Desnout. O měsíc později jsem absolvoval Universal man na brněnském výstavišti. Obojí jsem doběhl. Na jaře 2016 jsem si užil Spartan Race Sprint na pražském výstavišti a od té doby žádný kombinovaný závod…

Za poslední dva roky jsem stihl onemocnět a zase si vyléčit žaludek a že to nebylo příjemné a trvalo to víc než pár měsíců, ale aspoň to prověřilo kamarády okolo mě. Váhu jsem vyhnal na 82 kg, pak srazil na 75 kg, pak zase vyhnal na 82kg. Seznámil se se zdravým LC stravováním a opět zhubl na 73 kg. Momentálně se pyšním 79 kilogramy a šlapu zase na svoje návyky, abych byla provozní váha lepší 🙂

Co s tím tedy budu dělat dalších 365 dní? Připravím se na svojí první trifectu ve Spartan race. Tři závody v jarních – letních měsících – krátký sprint, střední super a dlouhý beast. No bude to příslovečný porod. První závod bude někdy v dubnu, proto cca 9 měsíců. Na trifectu je potřeba mít už něco naběháno a nacvičeno – Beast je potvora – 20+km a 30-35 překážek.

Beast je potvora… [Zdroj: Pinterest – Spartan memes]

Co s tím prvních sto dní? „Dostat tělo do rytmu“ = Jít, i když se nám nebude chtít (mě nebo mému tělu, oba umíme být líní, až běda) Jak říkáš, jsem disciplinovaný ve své nedisciplinovanosti (na svou obranu musím říct, že v tomhle 🙂 ). Začátek zítra v pondělí 9.7. (prvních sto dní je do 17.10.)

Proč s tím krmím také vás, své čtenáře? No protože jsem trochu exbli…eksi…eski… no prostě úchyl, co se trochu rád ukazuje (tlošíčku…). V roce 2015 mi to pomáhalo, tak vám budu ukazovat, jak moc mi to nejde každou neděli, abyste se pobavili, neboť druhým se smějeme o to raději.

Detaily dodám za týden. Mějte pěkné pondělí a tolerujte „kvalitu“ a ukecanost mého dnešního výlevu :). Jardo, drž mi palce. Já tobě budu držet palce na cestě do Pamíru a zpět 😉 !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.